Instalacje pneumatyczne

Nasza firma od samego początku działalności zajmuje się projektowaniem oraz montażem instalacji pneumatycznych. Jeżeli potrzebujesz kompleksowej i profesjonalnej usługi z tego zakresu skontaktuj się z nami.

Jeżeli chcesz po prostu zamówić elementy instalacji pneumatycznych (rury, złączki, przejściówki, redukcje itp) to w naszej ofercie zawarliśmy dwa najbardziej popularne rodzaje instalacji. Są to instalacje z rur aluminiowych, oraz instalacje z polipropylenu.

Instalacje pneumatyczne z rur aluminiowych

Instalacje aluminiowe pojawiły się dawno temu przede wszystkim jako alternatywa dla instalacji z rur stalowych. Porównanie oraz zalety instalacji z rur aluminiowych opisaliśmy już kilka lat temu na naszym blogu. Główne zalety to łatwość instalacji, oraz możliwość jej prostej rozbudowy, co jest niezwykłą zaletą szczególnie w zakładach planujących systematyczny rozwój instalacji pneumatycznej. Obecnie w naszym asortymencie posiadamy systemy AIRNET firmy Atlas Copco oraz TRANSAIR firmy Legris (obecnie Parker). Elementy systemu TRANSAIR dostępne w średnicach 40, 25 oraz 16,5 mm.

Instalacje z rur plastikowych

Instalacje z rur plastikowych (polipropylenu) łączone metodą zgrzewaną to, niezwykle popularny w naszym kraju, system COPRAX firmy Prandelli. Ich niewątpliwą zaletą są względnie niewielkie ceny podzespołów. Jest to zdecydowanie najbardziej korzystny ekonomicznie system wykonania instalacji pneumatycznej. Jest relatywnie prosty w montażu, ale z uwagi na permanentność połączeń nie tak łatwy w rozbudowie, choćby ze względu na konieczność posiadania zgrzewarki.

Jeżeli planujesz projekt i montaż instalacji zadzwoń pod numer +48 882 085 669. Nasz zespół pomoże Ci rozwiązać wszystkie wątpliwości związane z instalacją sprężonego powietrza. Zaufały nam już setki klientów