Szlifierki pneumatyczne

W swojej ofercie Sumake posiada naprawdę bogaty wybór szlifierek pneumatycznych.

Aby ułatwić znalezienie odpowiedniego modelu dokonaliśmy wstępnego podziału na podstawowe grupy szlifierek - kątowe, proste, trzpieniowe, mimośrodowe, oscylacyjne i taśmowe. Jesteśmy przekonani, że przedstawiciele różnych branż przemysłu znajdą wśród nich szlifierkę spełniającą ich oczekiwania.

Pneumatyczne szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe są dedykowane głównie dla przemysłu metalowego i stoczniowego. Stosuje się je głównie do szlifowania, a także cięcie metalu (blachy, prętów zbrojeniowych itp.) i innych twardych powierzchni. W tej kategorii posiadamy najróżniejsze modele z prędkościami od 5000 do przeszło 14000 obr./min na tarcze szlifierskie od 100 mm do 230 mm. Posiadamy także szlifierki z tzw. płaszczem wodnym do obróbki na mokro.

Szlifierki proste

W szlifierkach prostych, podobnie jak w kątowych stosujemy tarczę szlifierską - popularną opcją w szlifierkach prostych są np. szczotki tarczowe. W ofercie posiadamy modele z przyłączem powietrza znajdującym się zarówno z tyłu, a także kilka modeli ze specjalnym przyłączem w górnej części narzędzia.

Szlifierki trzpieniowe do kamieni szlifierskich i frezów

Szlifierki trzpieniowe, dzięki możliwości montażu dowolnych kamieni szlifierskich i frezów, wykorzystywane są powszechnie w obróbce materiałów konstrukcyjnych, w zakładach ślusarskich i narzędziowych, przy obróbkach materiałów i niewielkich powierzchni (szkło, formy odlewnicze, matryce). Idealne do prac wykończeniowych i precyzyjnych, mogą być także stosowane w miejscach trudno dostępnych gdzie pole manewru jest ograniczone.

Pneumatyczne szlifierki mimośrodowe

Szlifierki mimośrodowe to urządzenia przeznaczone głównie do prac wykończeniowych, zwłaszcza dużych powierzchni metalowych, drewnianych czy powłok lakierniczych. Ich charakterystyczny ruch rotacyjno-oscylacyjny bardzo dokładnie wygładza i wyrównuje obrabianą powierzchnię. Doskonale nadają się również do precyzyjnych prac szlifierskich na mniejszych powierzchniach w których kluczowa jest jakość wykończenia.

Szlifierki oscylacyjne

Oscylacyjne szlifierki również przeznaczone są do prac wykończeniowych, a dzięki prostokątnemu (zazwyczaj) kształtowi stopy pozwalają na precyzyjną obróbkę także w narożnikach. Idealne do prac na płaskich i równych powierzchniach.

Szlifierki taśmowe

Pneumatyczne szlifierki taśmowe są powszechnie stosowane w przemyśle przy pracach związanych z wykańczaniem w warsztatach blacharsko-lakierniczych, a także przy obróbce form i matryc. Pozwalają na skuteczne i efektywne szlifowanie trudno dostępnych miejsc. Wykorzystuje taśmy o różnych szerokościach i długościach, w zależności od potrzeb. Idealne do szlifowania naroży, zaokrąglania krawędzi, szlifowania spoin spawalniczych czy fazowania rur.