Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
  1. Młotek igłowy (28 igieł) 3000 bpm ST-2559
    Młotek igłowy (28 igieł) 3000 bpm ST-2559
    Ocena:
    100%
    1 948,18 zł 1 583,89 zł
  2. Młotek igłowy (28 igieł) 3800 bpm ST-2553 - JEX 66
    Młotek igłowy (28 igieł) 3800 bpm ST-2553 - JEX 66
    2 079,16 zł 1 690,37 zł
  3. Młotek igłowy (19 igieł) 3700 bpm ST-2555
    Młotek igłowy (19 igieł) 3700 bpm ST-2555
    1 604,39 zł 1 304,38 zł
  4. Młotek igłowy (49 Igieł) 2500 bpm ST-2554
    Młotek igłowy (49 Igieł) 2500 bpm ST-2554
    1 948,18 zł 1 583,89 zł
  5. Młotek igłowy (28 igieł)  z Odciagiem ST-2553A
    Młotek igłowy (28 igieł) z Odciagiem ST-2553A
    2 406,58 zł 1 956,57 zł
  6. Młotek igłowy (49 Igieł) Z Odciągiem ST-2554A
    Młotek igłowy (49 Igieł) Z Odciągiem ST-2554A
    1 948,18 zł 1 583,89 zł

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący

Młotek pneumatyczny igłowy – co musisz o nim wiedzieć?

Młotek igłowy pneumatyczny sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z obróbką metalu.  Używa się go zarówno w niewielkich warsztatach, jak i w dużym przemyśle. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem dobrej jakości młotka igłowego, w pierwszej kolejności powinieneś poznać zasadę jego działania i specyfikację techniczną tego typu urządzeń. 

Młotek pneumatyczny igłowy – jak wygląda i gdzie się przydaje?

Młotek pneumatyczny igłowy to proste narzędzie, które z pewnością każdy widział, chociaż kilkukrotnie w życiu. Mechanizm młotka igłowego jest zamknięty w podłużnej obudowie. Na jednym końcu urządzenia najczęściej znajduje się przycisk służący do włączania i wyłączania młotka, natomiast po drugiej stronie mieszczą się jego igły, a nad nimi osłona igieł. Pod obudową kryje się nieskomplikowany mechanizm – głowica młotka, sprężyna, tłok i pozostałe części, które umożliwiają pracę urządzenia. 

Tak, jak w przypadku innych narzędzi, ważnym elementem eksploatacji młotka igłowego jest konserwacja urządzenia z ewentualnymi naprawami. W tym przypadku warto przede wszystkim na bieżąco dbać o stan igieł. Wymiana tego elementu przebiega w bardzo prosty sposób. Wystarczy wyłączyć urządzenie i odłączyć je od źródła zasilania.

Następnie zwalniamy zaczep mocujący i zdejmujemy osłonę głowicy młotka. W tym momencie można wyjąć głowicę wraz z igłami i sprężyną, którą również zdejmujemy przed wymianą igieł. Następnie należy dokładnie sprawdzić stan igieł, a te zużyte lub uszkodzone wymienić na nowe. Następnie umieszcza się je w otworze w głowicy, zakłada sprężynę i montuje mechanizm z powrotem w osłonie. Na końcu wystarczy dopasować położenie głowicy młotka do tłoka i zamknąć obudowę, korzystając z zaczepu. 

Przed użyciem urządzenia zawsze warto sprawdzić, czy jest poprawnie złożone, a także czy igły młotka są w dobrym stanie. Dzięki temu można mieć pewność, że praca z narzędziem, jakim jest młotek igłowy, przebiegnie w sposób bezpieczny. W ramach konserwacji po każdym użyciu warto też dbać o czystość urządzenia. Pozwoli to utrzymać narzędzie w dobrej kondycji przez długie lata.

Ponadto, przy używaniu tego typu narzędzi, warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w pracy, ubiorze roboczym oraz o odpowiednim przystosowaniu miejsca pracy do działań, które zamierzamy podejmować. 

Młotek pneumatyczny igłowy znajduje szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie ma miejsce praca z metalami różnego rodzaju. Urządzenia tego typu są używane zarówno w niewielkich warsztatach, jak i w dużych fabrykach. Ich uniwersalność jest związana z tym, że są używane do czyszczenia niemal wszystkich metalowych powierzchni z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Doskonale radzą sobie zarówno z kamieniem kotłowym, rdzą czy zgorzeliną, jak i z farbą.

Czyszczą powierzchnię w przeciągu kilku sekund pracy. To szczególna zaleta zwłaszcza w kontekście trudnej w usunięciu zgorzeliny, która jest efektem korozji gazowej. Tego typu zanieczyszczenie powstaje w sytuacjach, gdy nagrzany element metalu jest wystawiony na działanie powietrza.

Zgorzelina jest w praktyce warstwą tlenków metali, która zbiera się na powierzchni blachy w postaci łusek lub powłoki i utrudnia pracę, a nawet może być uznawana za wadę produktu. Łatwość usuwania tego typu zanieczyszczeń z pomocą młotka igiełkowego jest ogromną zaletą, którą niesie za sobą posiadanie takiego urządzenia w naszym warsztacie. 

Dodatkowym atutem młotka igłowego jest fakt, że doskonale dopasowuje się do pracy na powierzchniach nieregularnych i zniekształconych, co przekłada się na poprawne usuwanie zanieczyszczeń nawet z trudno dostępnych powierzchni. Co więcej, ergonomiczny kształt i prosta bryła pozwala na wygodną pracę z urządzeniem nawet we wgłębieniach blachy. Ponadto młotek igłowy jest lekkim urządzeniem, co pozwala na pracę z nim przez długi czas bez poczucia zmęczenia u pracownika. 

Młotki igłowe znajdują zastosowanie zarówno przy naprawach pojazdów silnikowych, jak i podczas konserwacji kadłubów statków. Tego typu urządzenia możemy znaleźć w hutach, odlewniach, zakładach produkcyjnych, w zakładach branży budowlanej i warsztatach motoryzacyjnych.

Młotek pneumatyczny igłowy doskonale nadaje się też do prac wykończeniowych, które przeprowadza się na powierzchniach chropowatych. Warto wiedzieć, że młotek igiełkowy może być stosowany również w obróbce betonu i kamienia. Z tego względu może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie używa się elementów wykonanych z twardych materiałów. 

Młotek igłowy pneumatyczny – zasada działania

Młotek pneumatyczny igłowy doskonale sprawdza się w większości miejsc, gdzie wymagane jest użycie tego typu narzędzi. Zasada działania młotka pneumatycznego jest niesamowicie prosta. Urządzenie wykorzystuje sprężone powietrze, aby wymusić ruch tłoka w przód i w tył, co skutkuje uderzaniem igieł w powierzchnię, która ma być wyczyszczona. Poza samym młotkiem pneumatycznym, do używania tego typu urządzenia potrzebujemy również sprężarki, która dostarczy do mechanizmu niezbędne sprężone powietrze.

Młotek pneumatyczny igłowy to uniwersalne narzędzie, które jest w stanie nie tylko oczyścić powierzchnię metalu ze zgorzeliny lub rdzy, lecz także może ciąć, przebijać, a nawet dłutować. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wymiennych końcówek. 

Przy wyborze tego typu narzędzia warto zwrócić uwagę na poziom generowanego hałasu. Może to być bardzo istotnym argumentem, co do wyboru konkretnego modelu młotka pneumatycznego. Decyzja ta będzie prawdopodobnie uzależniona od miejsca pracy, gdzie będzie stosowany młotek.

Równie ważnymi aspektami są długość udaru, liczba uderzeń na minutę, ciśnienie robocze. Dzięki dobraniu urządzenia najlepiej dostosowanego do indywidualnych potrzeb konkretnego zakładu pracy można cieszyć się młotkiem igłowym pneumatycznym, który doskonale poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi pracami wykończeniowymi.

Przy obliczaniu kosztów eksploatacji młotka pneumatycznego warto też uwzględnić ilość powietrza zużywanego podczas pracy. 

Ogromną zaletą wyboru młotka pneumatycznego igłowego jest fakt, że narzędzia pneumatyczne cechują się wysoką niezawodnością. Ze względu na wykorzystanie sprężonego powietrza oraz prostego mechanizmu działania są bardzo łatwe w obsłudze i konserwacji, a ponadto są uważane za bezawaryjne.

Młotek igłowy pneumatyczny posiada nieskomplikowaną budowę co sprawia, że urządzenie nie psuje się zbyt często, a ewentualne awarie są bardzo proste do naprawienia. Z tego względu młotek igłowy pneumatyczny jest zakupem na długie lata, który może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Młotek igłowy elektryczny

Innym rodzajem młotka igłowego jest młotek igłowy elektryczny, który jest zasilany dzięki baterii. Urządzenie tego typu wykorzystuje energię elektryczną, aby wprawić w ruch igły zamieszczone na jednym z końców młotka. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii igły mogą obracać się w różnym tempie.

Urządzenie przybliża się do powierzchni metalowych, a ruch igieł napędzany dzięki elektrycznemu napędowi odłamuje fragmenty farby lub rdzy. Zastosowanie młotka napędzanego w ten sposób pozwala na pracę szybszą niż w przypadku młotka pneumatycznego.

Młotek igłowy elektryczny doskonale radzi sobie z czyszczeniem lub wykańczaniem dużych połaci metalu. Podobnie jak wersja pneumatyczna, ten typ młotka nadaje się do pracy przy trudno dostępnych powierzchniach, ponieważ ma ergonomiczny kształt i jest dostosowany do pracy w specyficznych warunkach.

Warto jednak wiedzieć, że młotek elektryczny, ze względu na zasilanie w postaci baterii, nie pozwala nam na tak długą pracę, jak młotek igłowy pneumatyczny. Bateria może dość szybko się wyczerpać. Poza tym urządzenie elektryczne jest bardziej skomplikowane pod względem budowy. Wyposażony w liczne podzespoły młotek elektryczny igłowy może przegrzewać się podczas zbyt długiej sesji pracy, co przekłada się na częstsze przerwy lub ryzyko uszkodzenia sprzętu.

Co więcej, ze względu na bardziej skomplikowaną konstrukcję, młotek elektryczny igłowy jest droższy. Mowa nie tylko o cenie samego produktu, lecz także o kosztach eksploatacji urządzenia.

Wymiana baterii, bardziej skomplikowana konserwacja urządzenia oraz częstsze naprawy sprawiają, że używanie elektrycznego młotka igłowego jest dużo droższe. Młotek pneumatyczny można naprawić o wiele łatwiej, niż elektryczną wersję tego urządzenia.  

Wybór młotka elektrycznego igłowego ma sens w sytuacji, gdy w naszym zakładzie młotek igłowy jest wykorzystywany sporadycznie, a nie posiadamy przygotowanej instalacji pneumatycznej. W takim przypadku elektryczny wersja może okazać się wygodniejsza, a ze względu na rzadkie używanie urządzenia, koszty nie będą aż tak wysokie. Jednak w sytuacji, gdy młotek igłowy w naszym warsztacie jest używany bardzo często, warto zainwestować w pneumatyczny młotek igłowy. Tego typu urządzenie jest gwarancją wysokiej jakości i niezawodności przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Niezawodnymi młotkami igłowymi są z pewnością ST-2559 i ST-2553, powszechnie polecanej marki Sumake, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Warto zauważyć, że ze względu na fakt, że są to młotki igłowe pistoletowe, doskonale sprawdzają się w docieraniu do nawet najtrudniej dostępnych zakamarków.

Dzięki temu pozwalają na usuwanie rdzy lub kamienia nawet z załamań blachy, lub powierzchni kamiennej. Pistoletowy kształt urządzeń sprawia, że są one nie tylko precyzyjne, lecz także bardzo wygodne dla pracowników. Ergonomiczna obudowa pneumatycznego młotka igłowego sprawia, że praca z tymi modelami młotków nie jest męcząca.

Tego typu narzędzia przeznaczone są do długich sesji pracy, nawet przy trudnych powierzchniach. Kolejnym atutem młotków igłowych Sumake jest to, że cechują się one bardzo solidnym wykonaniem. Wysokiej jakości młotki dają nam pewność, że posłużą w naszym warsztacie przez długie lata. 

Pneumatyczny młotek igłowy ST-2553 jest wyposażony w 28 igieł i osiąga prędkość 3800 uderzeń na minutę. Natomiast ST-2559, również wyposażony w 28 igieł, osiąga 3000 uderzeń na minutę. Oba modele cechują się zużyciem powietrza na poziomie 250 litrów na minutę. Ta specyfikacja potwierdza wysoką jakość i funkcjonalność młotków igłowych Sumake, które dzięki wysokiej liczby uderzeń na minutę doskonale radzą sobie w pracy na dużych powierzchniach roboczych.